Uzavření třídy Housenky a části Berušky od 4. do 7. 2. 2022 včetně.

Z důvodu výskytu COVID19 je třída Housenky a část Berušky uzavřena KHS od pátku 4. 2. do pondělí 7. 2. 2022 včetně. Návrat dětí je možný od úterý 8. 2. 2022 pouze za předpokladu, že jsou děti zdravé a bezpříznaků. Podrobnosti a OČR viz níže po rozkliknutí.

Děti a pedagogové tř. Housenky a část třídy Berušky, kteří byli v rizikovém kontaktu s poz testovanou osobou ve dnech 01.02.2022 a 02.02.2022 a kteří přišli do rizikového kontaktu bez náležité ochrany dýchacích cest, jsou povinni podrobit se karanténě ve smyslu § 2 odst. 7 písm. a) zákona, zdržovat se pouze v místě svého pobytu a omezit styk s ostatními osobami od tohoto vyhlášení, tj. 04. 02. 2022

Předpokládané ukončení karantény je možné stanovit za předpokladu splnění všech karanténních opatření a provedení ohniskové dezinfekce ve škole, nejdříve však 07.02.2022 včetně,  v případě jakýchkoliv projevů onemocnění COVID-19 v průběhu 14 dní od posledního kontaktu s potvrzeným případem onemocnění COVID-19 tato osoba absolvuje test RT-PCR, v případě pozitivního výsledku se ji nařídí izolace. Doba karanténních opatření se může prodloužit v souvislosti s dalšími pozitivně testovanými osobami.  Bylo přihlédnuto k poslednímu rizikovému kontaktu ze dne 02. 02. 2022 /den nultý/.

KHS nenařizuje karanténu osobě, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění covid-19; prodělala onemocnění covid-19 potvrzené metodou RT-PCR, uplynula u ní izolace nařízená v souvislosti s proděláním onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 neuplynulo více než 30 dní, přičemž datum odběru je den 0, tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení prvního testu.

OČR:

Školy a další dětská zařízení nebo zařízení sociálních služeb nemusí potvrzovat uzavření. Potvrzení školy o uzavření je nahrazeno čestným prohlášením rodiče, že musí o dítě pečovat z důvodu uzavření školy nebo třídy na základě mimořádného opatření.

Způsob podání žádosti: Online na webu Ministerstva práce a sociálních věcí (Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli, který ho po doplnění příslušných údajů (případně za využití tiskopisu Záznamy zaměstnavatele k žádosti o krizové ošetřovné) předá místně příslušné OSSZ (v elektronické podobě do datové schránky nebo s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu podatelny místně příslušné OSSZ).