První den v MŠ

Co si přinést první den do školky ? Co nenosit ? Jak dítě připravit ? Všechny informace pro Vás na jednom místě

První den si přineste s sebou do MŠ:

1. Bačkůrky – pevné, uzavřené (bez přezek), ne pantofle
    - malým dětem můžete označit i pravou a levou botu, aby si je nepletly.

2. Vhodné a pohodlné oblečení na pobyt v MŠ a na pobyt venku
    - bez komplikovaného zapínání, kšandiček, pásků, které dítě nezvládá samo obsluhovat.
    Předcházíte tím tak stresu dítěte z nehod při nedoběhnutí na WC – vždyť ve školce je toho pro něj tolik nového a zajímavého k prozkoumání, že se snadno zapomene na včasný odchod na toaletu. I v situacích, kdy se oblékáme na vycházku, či ke cvičení může docházet ke zklamání dítěte z nezvládání těchto úkonů stejně, jako to umí jeho noví kamarádi. I malé děti si toto dobře uvědomují a my chceme z dítěte společně vychovat zdravě sebevědomého a šikovného jedince.
    Podporujte proto jeho schopnosti i adekvátním oblečením. Pak bude tyto věci vykonávat samo, rádo a postupně si osvojí i složitější postupy. Oblečení a obutí na ven volte s ohledem na pohyb v terénu (ne jen v útvaru na vycházce) a adekvátně k počasí.

3. Náhradní oblečení – stačí spodní prádlo, ponožky či punčocháče, tepláky, triko.

4. Pyžamo – v případě, že bude dítě ve školce spát

5. Holínky a pláštěnku pro deštivé a blátivé počasí.
  6. Dětský keramický hrnek (menší) vhodný k mytí v myčce k dodržování pitného režimu během dne

TIP: Všechny věci dětem podepište!

• ve školce je zapsáno celkem 100 dětí a pravděpodobnost, že vaše bačkůrky, pyžamka, punčošky, botičky, aj. budou mít minimálně dvojníka je opravdu vysoká.

Nespoléhejte na to, že si vaše dítě své věci dobře pozná.

Veďte děti k samostatnosti

Chcete – li umožnit svému dítěti, aby v mateřské škole snadno zvládlo své odloučení
od rodiny, aby bylo úspěšné a přijímané v kolektivu, veďte ho k samostatnosti.

Zejména při:

• Používání WC (stahování a natahování oblečení)
  • Umývání rukou (vyhrnování rukávů, obsluha vody)
  • Obouvání a zouvání bačkor a bot
  • Oblékání a svlékání oblečení (na vycházky, cvičení ve třídě, spaní)
  • Správné používání kapesníku
  • Přiměřené stolování (používání lžíce, předškoláci příboru, hrnečku i skleničky
    – umět uchopit oběma rukama, pití bez saviček a brček)

Co nenosit do školky

Do školky dětem nedávejte žádné ostré a nebezpečné předměty, žvýkačky, cennosti,
mobilní telefon, drahé hračky, peníze….

Jíme zdravě

Jsme Skutečně zdravá škola, proto dětem nedáváme žádné sladkosti viz Školní řád.
Pokud budete chtít s námi oslavit svátky či narozeniny svých dětí, místo bonbónů a sladkostí volte zdravější formu dobrot př. ovoce, domácí koláče a dorty se sníženým množstvím cukru apod.

Jistě přijdete na spoustu nápadů :-)

Těšíme se na Vás, kolektiv MŠ Zahrádka