Opatření ředitelky pro provoz MŠ v období od září 2020

Tento dokument se vztahuje na základní provozní podmínky mateřské školy po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení.

Tento dokument stanoví pouze ty základní provozní podmínky, které se liší (či jsou stanoveny nad rámec) od standardních podmínek vyplývajících ze školských, hygienických, pracovněprávních a dalších předpisů.

INFORMACE PRO RODIČE O ZNOVUOTEVŘENÍ MŠ

Pokud možno a s ohledem na ochranu zdraví dětí i personálu, zajistí rodiče přivádění a vyzvedávání děti z MŠ JEDNOU osobou!

V prostorách mateřské školy:

• Doprovázející osoba (doporučujeme nestřídat tyto osoby) se v prostorách MŠ pohybuje po nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí dítěte)
  • Doprovázející osoba ihned po vstupu do budovy použije desinfekční přípravek na ruce
  • z dávkovače
  • Neprodleně po přezutí a převlečení si musí každé dítě důkladně umýt ruce teplou vodou (20 až 30 sekund)
  • Rodiče dají dětem do skříňky do podepsaného průhledného sáčku čistou roušku, pro případ, že by byla potřeba (rouška bude dítěti nasazena v případě podezření na nákazu).
  • Dítě s jakýmkoli příznakem infekční nemoci nebude do MŠ přijato (hl. infekce dýchacích cest, zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, střevní a žaludeční obtíže apod.). V případě, že budeme rodičům při podezření na nákazu volat, aby si dítě ihned vyzvedli, jsou povinni tak učinit! Pokud by dítě chtěli opět do MŠ přivést a dítě bude stále vykazovat příznaky infekčního onemocnění, budeme požadovat potvrzení od lékaře, že dítě může do MŠ.